Zapraszamy na gościnny spektakl, rewelacyjnych improwizatorek z Bydgoszczy.

Dwie Siostry to duet improwizatorek - Katarzyny Chmary i Alicji Dobrowolnej, związany z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Duet tworzy spektakle komediowe na oczach widzów, ad hoc, bez scenariusza, inspirując się sugestiami publiczności. Improwizatorki w swoim spektaklu Dwie siostry wychodzą od jednego stałego, pewnego elementu – w spektaklu zagrają siostry. Tylko tyle wiedzą. Kim będą siostry w kolejnym spektaklu,
w jakich sytuacjach je zastaniemy, jaki urywek ich życia zobaczymy? Na to wszystko wpływ będą mieć widzowie. To oni powołają bohaterki do życia, nadadzą im imiona, określą ich cechy osobowości, wymyślą, co robią w życiu… To publiczność zainspiruje improwizatorki, a one to wszystko zagrają!

Dwie Siostry o sobie:

"W naszych improwizacjach stawiamy na emocje i relacje między bohaterami. Uwielbiamy przenosić na scenę ludzkie przywary i śmieszności, które zauważamy na co dzień. Najważniejsze jest dla nas totalne bycie tu i teraz, odkrywanie komizmu w zabawie sceną, całkowite oddanie się partnerowi i wspólne płynięcie w nieznane.

Nasz spektakl pokazuje, że improwizacja jest nie tylko techniką teatralną, ale może być również formą sceniczną. Przepiękną formą, w której zarówno aktorzy i widzowie są twórcami spektaklu. Improwizacja to nie tylko proces, ale i efekt współpracy zespołu, jego totalnego zespojenia i oddania się magii stanu „tu i teraz”."

 

Kiedy: 18.05.2019 (sobota)

Gdzie: Mała Sala Widowiskowa IMA, Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin - dostępne na miejscu, na godzinę przed spektaklem

Bilety: 10 PLN (ulgowe) / 15 PLN (normalne)