IMPRO (ang. improv) – teatr improwizowany to forma teatru, w której wszystko co dzieje się na scenie jest tworzone na bieżąco. Powstały we wczesnych latach XX wieku jako forma pracy z dziećmi, później było ćwiczeniami dla aktorów, a ostatecznie stał się odrębną sztuką wystawianą dla publiczności. Dzisiaj na całym świecie poza sceną, techniki improv theatre używane są w telewizji, teatrze, biznesie, psychoterapii, szkolnictwie.
IMPRO to wolność i spontaniczność. To tworzenie świata na podstawie jednego słowa. To działanie tu i teraz. To przełamywanie konwencji. Tu ważniejsze działanie niż myślenie, spontaniczność niż plan. Skupiając się na działaniu, aktor nie zastanawia się "co dalej" – akcja po prostu toczy się dalej. Impro to technika, która pobudza kreatywność i spontaniczność, wzmacnia gotowość do zmian, kształtuje umiejętności komunikacyjne, pozwala uwolnić się od stresu. Ma swoje zasady i reguły, przydatne zarówno na scenie, jak i w codziennym życiu.
Impro Teatr Bezczelny bez reżysera, bez scenariusza, bez dokładnie przygotowanych ról – bezczelnie! Teatr improwizowany w całej okazałości, oparty na maksymalnej interakcji z widzem, poważny zabawnie, zabawny na poważnie.
Nasz warsztat improwizatorski rozwijamy od 11 lat. W 2008 roku powstała grupa No Potatoes Improv Teatr, w której pracowaliśmy nad technikami i formami impro. Występowaliśmy na festiwalach teatralnych (w Krośnie, Maszewie, Tarnowie) i improwizowanych (Kraków, Gdańsk, Konstancin Jeziorna). Od 2015 roku działamy jako Impro Teatr Bezczelny. Występujemy zarówno z krótkimi, jak i z długimi formami improwizowanymi. Mamy doświadczenie w eventach firmowych oraz w prowadzeniu szkoleń dla biznesu. Prowadzimy także warsztaty z improwizacji teatralnej w ramach Play&Fun - Akademia Improv. Na naszym koncie znajduje się już kilka dużych projektów, a kolejne czekają na realizację.
Anna Lipska - specjalista ds. rekrutacji, trener wewnętrzny, doradca zawodowy. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania improwizator, z charakteru kierownik biura.
Magdalena Kępka - trener biznesu, trener technik pamięciowych i szybkiego czytania oraz pedagog. Improwizacja to jej szósty zmysł, a moda - siódmy, obydwa żywe, integralne i wpisane w jej przyszłość.
Kamil Choina - manager, trener sprzedaży, magister inżynier architekt krajobrazu. Dendrologię zamienił na improwizację, a tę wykorzystuje w sprzedaży, zarządzaniu, w domu. Zawodowo i prywatnie.
Radosław Misztal - animator kultury, lektor, zawodowy tester gier. Mistrz rozgrzewek. Wirtuoz ironii.
Mateusz Kaliński - aktor z krwi i kości. Miłośnik gier wszelakich. Prawdziwy gentelman. Założył filię w Dubaju. Zamknął. Otwiera w Słupsku. Zamknął. Otworzył we Warszawie.
Współpracują z nami:
Łukasz Jemioła - gitarzysta, wokalista, nauczyciel muzyki, laureat większości festiwali piosenki autorskiej, niedoszły raper. Jego motto to: "Ktoś musi za to beknąć".
Kuba Stasikowski - gitarzysta (B6 band), czasem kierowca, zdarza mu się cyknąć fotkę lub zapozować. Twierdzi, że jesteśmy starzy. Był z nami na wyjeździe i nadal z nami rozmawia. Podejrzane.
Michał Iwanek - pianista, aranżer, kompozytor o bezczelnym poczuciu humoru. Wszystko słyszy.
Jakub Kotynia - jazzman, eksperymentator muzyczny, graficzny i filmowy, autor bardzo dobrych sucharów.
Michał Lewartowicz - wydaje się najnormalniejszy z nas wszystkich, a nadal z nami występuje. Czasem nawet na wyjazdach. Podejrzane.