Charles: James czy świat tak właśnie będzie kiedyś wyglądał..?
James: (po chwili namysłu)… Nie, Charles. Głowa do góry. Będzie gorzej…

Czas. Można go stracić, zyskać, zmarnować, oszczędzić lub zniweczyć. Może dłużyc się w nieskończoność lub pędzić jak szalony. Może być wieczny lub bardzo ulotny. Cenny lub stracony.

Jaki będzie dla naszych Wynalazców?
Ostatni szalony i bogaty w przedziwne zdarzenia Epizod poprzewracał losy naszych bohaterów o 180 stopni. Nikita i Joachim polecieli i wrócili z lotu w kosmos. Nie mniejszy kosmos odbył się na Ziemi. Zaginięcie Nikity doprowadziło naszych bohaterów do podjęcia różnych, często szalonych decyzji. Rubbick stworzył androida. Leon okłamał żonę. Urszula prawie zdradziła męża. Jasmina uległa ojcowskim nakazom.

Na koniec wszystko niby wróciło do normy. Ale czy na pewno?
Czym będzie... tytułowa Pętla Czasu?

Tego dowiemy się wszyscy na przedostatnim, 4-tym epizodzie...

==========================

Między 1814 a 1879 rokiem, gdzieś w szarym robotniczym miasteczku zachodniej Anglii...
Maszyna parowa i inne wynalazki zrewolucjonizowały i na zawsze odmieniły codzienne życie niemalże każdego. Otworzyły się możliwości i marzenia o dalekich podróżach, poszukiwaniu niezdobytych terenów, tworzeniu maszyn, które zmienią świat. Cyborgi, pojazdy, drabiny na księżyc, maszyny różnicowe. Rola nadal nieudowodnionej przecież magii odchodziła w cień ustępując powoli miejsca… technologii.

Wynalazek goni wynalazek, maszyny zastępują ludzi w prostych obowiązkach, czas zdaje się szalenie przyśpieszać. Jak w takim niezwykłym świecie żyć chciałoby się zapytać?

Tu spotykamy naszych bohaterów: chemika-aptekarza Rubbicka, rehabilitantkę Urszulę, guwernantkę Jasminę, konstruktora Leona Leonowicza oraz lotnika balonowego Joachima Nakrętkę.
Co ich łączy? Kim są? Jakie rolę odegrają w tym świecie? Czy wśród nich kryje się prawdziwy wynalazca?...
------------------------------------------------------
Zapraszamy na czwartą już SUPERPRODUKCJĘ impro czyli serial improwizowany. W pięciu epizodach przeniesiemy się do epoki wiktoriańskiej, epoki pary, rewolucji przemysłowej, a wszystko - w fantastycznym wydaniu! W klimacie technologicznej, nieco dziwacznej wizji przeszłości tamtych lat nawiążemy do stylistyki tzw. STEAMPUNK'u. W serialu pt. "Wynalazcy" przedstawimy alternatywną wersję wydarzeń bardziej lub mniej znanych z historii, tworząc tym samym unikalne universum, zawieszone między prawdą a fikcją. Nie zabraknie dziwnych postaci, nadzwyczajnych zwrotów akcji, pozornie beznadziejnych decyzji, niezwykłych spotkań i jak zwykle – ogromnej dawki szalonej energii! Przygotowane kostiumy oraz elementy scenografii pomogą nam przenieść się w czasie. Czy będzie to odkrycie podróży w kosmos? Może stworzenie niezwykłej maszyny? Podróż balonem do nieodkrytych miejsc? A może odkrycie (bez)sensu człowieczeństwa? 

POSTACI W SPEKTAKLU POWSTAŁY Z SUGESTII PUBLICZNOŚCI W KONKURSIE PROWADZONYM NA FB !!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UWAGA: Nie widziałeś poprzednich epizodów? Nie przejmuj się - na każdym kolejnym odcinku przypominamy losy bohaterów, tak byś mógł/mogła odnaleźć się w tej XIX wiecznej rzeczywistości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Świat to impro. Reszta to chaos. E.T. Pawełstein. 1829 r.

Reżyseria: Impro Teatr Bezczelny
Obsada:
Anna Lipska
Magdalena Kępka
Kamil Choina
Radosław Misztal
Adam Organista

Muzyka: Michał Iwanek

Zdjęcia: Tomasz WarchockiOrest Tabaka
Lektor: Adam Fliszkiewicz Flicha TV
Podziękowania dla Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie za udostępnienie niezwykłego terenu muzeum do sesji fotograficznej.
__________________
Kiedy:
11-02-2018 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 1. Pilot serialu
11-03-2018 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 2. Wielki Przełom
08-04-2017 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 3. Nikita w kosmosie 
>>13-05-2017 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 4. Pętla Czasu
10-06-2017 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 5.
Gdzie:
Mała Sala Widowiskowa (Inkubator Medialno-Artystyczny), Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin
Bilety: 15zł (ulgowy) / 20zł (normalny) – do nabycia przed spektaklem.
Rezerwacje:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spektakl jest odpowiedni dla widzów w każdym wieku.
Zapraszamy!