Charles: James czy świat tak właśnie będzie kiedyś wyglądał..?
James: (po chwili namysłu)… Nie, Charles. Głowa do góry. Będzie gorzej…

Między 1814 a 1879 rokiem, gdzieś w szarym robotniczym miasteczku zachodniej Anglii...
Maszyna parowa i inne wynalazki zrewolucjonizowały i na zawsze odmieniły codzienne życie niemalże każdego. Otworzyły się możliwości i marzenia o dalekich podróżach, poszukiwaniu niezdobytych terenów, tworzeniu maszyn, które zmienią świat. Cyborgi, pojazdy, drabiny na księżyc, maszyny różnicowe. Rola nadal nieudowodnionej przecież magii odchodziła w cień ustępując powoli miejsca… technologii.

Wynalazek goni wynalazek, maszyny zastępują ludzi w prostych obowiązkach, czas zdaje się szalenie przyśpieszać. Jak w takim niezwykłym świecie żyć chciałoby się zapytać?

Tu spotykamy naszych bohaterów: chemika-aptekarza Rubbicka, rehabilitantkę Urszulę, guwernantkę Jasminę, konstruktora Leona Leonowicza oraz lotnika balonowego Joachima Nakrętkę.
Co ich łączy? Kim są? Jakie rolę odegrają w tym świecie? A może wśród nich kryje się prawdziwy wynalazca?...
------------------------------------------------------
Zapraszamy na czwartą już SUPERPRODUKCJĘ impro czyli serial improwizowany. W pięciu epizodach przeniesiemy się do epoki wiktoriańskiej, epoki pary, rewolucji przemysłowej, a wszystko - w fantastycznym wydaniu! W klimacie technologicznej, nieco dziwacznej wizji przeszłości tamtych lat nawiążemy do stylistyki tzw. STEAMPUNK'u. W serialu pt. "Wynalazcy" przedstawimy alternatywną wersję wydarzeń bardziej lub mniej znanych z historii, tworząc tym samym unikalne universum, zawieszone między prawdą a fikcją. Nie zabraknie dziwnych postaci, nadzwyczajnych zwrotów akcji, pozornie beznadziejnych decyzji, niezwykłych spotkań i jak zwykle – ogromnej dawki szalonej energii! Przygotowane kostiumy oraz elementy scenografii pomogą nam przenieść się w czasie. Czy będzie to odkrycie podróży w kosmos? Może stworzenie niezwykłej maszyny? Podróż balonem do nieodkrytych miejsc? A może odkrycie (bez)sensu człowieczeństwa? 

Postaci spektaklu powstały z sugestii publiczności w konkursie prowadzonym na Facebooku.

!!!!!!!!!!!!!!!!UWAGA: Nie byłeś na poprzednim odcinku? Nie przejmuj się - na każdym kolejnym odcinku przypominamy losy bohaterów, tak byś mógł/mogła odnaleźć się w tej XIX wiecznej rzeczywistości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Świat to impro. Reszta to chaos. E.T. Pawełstein. 1829 r.

Reżyseria: Impro Teatr Bezczelny
Obsada:
Anna Lipska
Magdalena Kępka
Kamil Choina
Radosław Misztal
Adam Organista

Muzyka: Michał Iwanek

Zdjęcia: Tomasz WarchockiOrest Tabaka
Lektor: Adam Fliszkiewicz Flicha TV
Podziękowania dla Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie za udostępnienie niezwykłego terenu muzeum do sesji fotograficznej.
__________________
Kiedy:
11-02-2018 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 1. Pilot
11-03-2018 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 2. Wielki Przełom
08-04-2017 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 3.
13-05-2017 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 4.
10-06-2017 (niedziela) godz. 18:00 Epizod 5.


Gdzie: Mała Sala Widowiskowa (Inkubator Medialno-Artystyczny), Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin
Bilety: 15zł (ulgowy) / 20zł (normalny) – do nabycia przed spektaklem.
Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spektakl jest odpowiedni dla widzów w każdym wieku.
Zapraszamy!