Największa premiera tej jesieni, na improwizowanych deskach Lublina! Jedyny taki, niepowtarzalny serial improwizowany!

"Zmierzch Magii" to pięcioodcinkowy serial improwizowany osadzony w realiach fantasy. Magia, miecz, elfy, czarodzieje, miłość, walki i intrygi. Lochy, cmentarzyska, zamki, bagna i oberże. Wszystko to w improwizowanej fabule tworzonej na żywo, tu i teraz, z udziałem publiczności.

Ludzie, elfy, krasnoludy, driady i inne rasy od wieków korzystały z dobrodziejstw magii czerpanej z żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Stworzona w dobrym i szczytnym celu, zgłębiona i opanowana tylko przez nielicznych. Mieszkańcy Ulduaru z czasem przywykli do obecności magii, ale przepowiednia ("Na moczarach zdobyto niewieści sztylet") niesie ze sobą zapowiedź zmierzchu magii...

Poznajmy rasy i profesje dawnego świata, spotkajmy się z:

  • Hildegardą - za dnia królową, podczas pełni wilkołakiem. Królowa jest człowiekiem i z całej mocy pragnie pozbyć się swej drugiej, dzikiej natury. Pragnie zniszczyć magię. Uwielbia romanse.
  • Konilkiem - królewskim gońcem - drobnym, szybkim i przebiegłym, wiernym doradcą królowej, szpiegiem... Dzięki magii Akasy zyskał cielesną i duchową mężność, dzięki której stał się również kochankiem Hildegardy.
  • Akasą - driadą i płatną skrytobójczynią. Chroniąc kurhan w Lesie Driad, próbuje ocalić pamięć o swoich siostrach i resztki istniejącej magii. Ona, legendarna świtezianka z moczarów, której ukochanego zabił łowczy wysłany przez Królową. Czy dokona zemsty? Czy przebaczy? Co zrobi bez swojej magii?
  • Gerwazym - hodowcą pegazów, synem łowczego, który ciągle jest pod dużym wpływem ojca. Stara się nie mazać.
  • Aghrem - nianią, pół-krasnoludem, pół-olbrzymem. Stracił rękę, próbując pogodzić Hildegardę, z jej córką Nie Powiem - rękę odzyskał dzięki usługom gnoma Trotuara.
  • tajemniczym, zakapturzonym... kim?
  • Trotuarem - kowalem, gnomem. Wyjątkowo zagadkową postacią, która zna sekrety innego wymiaru. ON wie, to o czym Ty nawet nie pomyślisz.


Zapraszamy do improwizowanego świata magii i miecza, dobra i zła! (zobacz galerię zdjęć)

 

Kiedy:
21-11-2015 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 1. Początek końca
19-12-2015 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 2. Potwór
23-01-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 3. Przyjaciel
20-02-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 4. Czas mroku
19-03-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 5.

Gdzie:
Sala Widowiskowa, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Bilety:
10/15 zł – do nabycia na miejscu, bezpośrednio przed spektaklem, już od godz. 17:30

Rezerwacje:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Impro Teatr Bezczelny
Patroni medialni: Radio Lublin, Radio Centrum