Największa premiera tej jesieni, na improwizowanych deskach Lublina! Jedyny taki, niepowtarzalny serial improwizowany!

"Zmierzch Magii" to pięcioodcinkowy serial improwizowany osadzony w realiach fantasy. Magia, miecz, elfy, czarodzieje, miłość, walki i intrygi. Lochy, cmentarzyska, zamki, bagna i oberże. Wszystko to w improwizowanej fabule tworzonej na żywo, tu i teraz, z udziałem publiczności.

Ludzie, elfy, krasnoludy, driady i inne rasy od wieków korzystały z dobrodziejstw magii czerpanej z żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Stworzona w dobrym i szczytnym celu, zgłębiona i opanowana tylko przez nielicznych. Mieszkańcy Ulduaru z czasem przywykli do obecności magii, ale przepowiednia ("Na moczarach zdobyto niewieści sztylet") niesie ze sobą zapowiedź zmierzchu magii...

Poznajmy rasy i profesje dawnego świata, spotkajmy się z:

  • Hildegardą - za dnia królową, podczas pełni wilkołakiem. Królowa jest człowiekiem, marzy o tym, aby dosiąść magiczne zwierzę - pegaza. Z całej mocy też pragnie pozbyć się swej drugiej, dzikiej natury. Uwielbia romanse.
  • Konilkiem - królewskim gońcem - drobnym, szybkim i przebiegłym. Niby doradca królowej, niby szpieg... Nikt go nie lubi, ani nie szanuje (ani on nikogo).
  • Akasą - driadą i płatną skrytobójczynią. Chroniąc kurhan w Lesie Driad, próbuje ocalić pamięć o swoich siostrach i resztki istniejącej magii. Ona, legendarna świtezianka z moczarów, której ukochanego zabił łowczy wysłany przez Królową. Czy dokona zemsty? Czy przebaczy?
  • Gerwazym - hodowcą pegazów. On zna tajniki hodowli magicznych stworzeń... jak i gdzie posiadł tę wiedzę? Jako syn łowczego, po której stronie się opowie? Czy wraz z królową będzie walczył o zniszczenie magii? Czy zgodnie z prośbą Akasy dokona zemsty na Królowej?
  • Aghrem - nianią, pół-krasnoludem (po matce) pół-olbrzymem. Starając się chronić ludzkie dzieci został uwikłany w intrygę, w której przyjdzie mu opowiedzieć się po stronie dobra lub zła, magii lub siły. Stracił rękę, próbując pogodzić Hildegardę, z jej córką Nie Powiem.
  • tajemniczym, zakapturzonym... kim?
  • Trotuarem - kowalem - Jaką rolę odegra? Okaże się w najbliższym odcinku.


Zapraszamy do improwizowanego świata magii i miecza, dobra i zła! (zobacz galerię zdjęć)

 

Kiedy:
21-11-2015 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 1. Początek końca
19-12-2015 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 2. Potwór
23-01-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 3. Przyjaciel
20-02-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 4.
19-03-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 5.

Gdzie:
Sala Widowiskowa, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Bilety:
10/15 zł – do nabycia na miejscu, bezpośrednio przed spektaklem, już od godz. 18:00

Rezerwacje:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Impro Teatr Bezczelny
Patroni medialni: Radio Lublin, Radio Centrum