Największa premiera tej jesieni, na improwizowanych deskach Lublina! Jedyny taki, niepowtarzalny serial improwizowany!

"Zmierzch Magii" to pięcioodcinkowy serial improwizowany osadzony w realiach fantasy. Magia, miecz, elfy, czarodzieje, miłość, walki i intrygi. Lochy, cmentarzyska, zamki, bagna i oberże. Wszystko to w improwizowanej fabule tworzonej na żywo, tu i teraz, z udziałem publiczności.

Ludzie, elfy, krasnoludy, driady i inne rasy od wieków korzystały z dobrodziejstw magii czerpanej z żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Stworzona w dobrym i szczytnym celu, zgłębiona i opanowana tylko przez nielicznych. Mieszkańcy Ulduaru z czasem przywykli do obecności magii, ale przepowiednia ("Na moczarach zdobyto niewieści sztylet") niesie ze sobą zapowiedź zmierzchu magii...

Poznajmy rasy i profesje dawnego świata, spotkajmy się z:

  • Hildegardą - za dnia królową, podczas pełni wilkołakiem. Królowa jest człowiekiem, marzy o tym, aby dosiąść magiczne zwierzę - pegaza. Uwielbia romanse.
  • Konilkiem - królewskim gońcem - drobnym, szybkim i przebiegłym. Niby doradca królowej, niby szpieg... jakie jeszcze ma zdolności?
  • Akasą - driadą i płatną skrytobójczynią. Chroniąc kurhan w Lesie Driad, próbuje ocalić pamięć o swoich siostrach i resztki istniejącej magii. Ostatnie zlecenie jakie otrzymała, to zabicie królowej. A jaką rolę odegra noszony przez nią sztylet?
  • Gerwazym - hodowcą pegazów. On zna tajniki hodowli magicznych stworzeń... jak i gdzie posiadł tę wiedzę?
  • Aghrem - nianią, pół-krasnoludem (po matce) pół-olbrzymem. Starając się chronić ludzkie dzieci został uwikłany w intrygę, w której przyjdzie mu opowiedzieć się po stronie dobra lub zła, magii lub siły.
  • tajemniczym, zakapturzonym... kim? okaże się w kluczowym momencie.


Zapraszamy do improwizowanego świata magii i miecza, dobra i zła! (zobacz galerię zdjęć)

 

Kiedy:
21-11-2015 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 1. Początek końca
19-12-2015 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 2. Potwór
23-01-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 3.
20-02-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 4.
19-03-2016 (sobota) godz. 19:00 Odcinek 5.

Gdzie:
Sala Widowiskowa, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Bilety:
10/15 zł – do nabycia na miejscu, bezpośrednio przed spektaklem, już od godz. 18:00

Rezerwacje:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Impro Teatr Bezczelny
Patroni medialni: Radio Lublin, Radio Centrum