Zapraszamy na serial improwizowany pt. "Cywilizacja" - odcinek 5. Upadek (Wielki Finał).

"Nie ma nic tak wiel­kiego, żeby nie mogło upaść, bo już sa­ma wielkość, choćby nie działały in­ne czyn­ni­ki, sta­je się dos­ta­teczną przyczyną upadku" Seneka Młodszy, Rzym, ok. 40 r. n. e.

Stało się. Po burzliwych losach naszych bohaterów, kiedy to wszystko zdawało się rozwijać w dobrą stronę, a nasza Cywilizacja rosnąć w siłę - prozaiczny problem staje się początkiem upadku. W całej Helladzie zaczęło brakować trunku niemal świętego. Napoju, bez którego robotnicy nie pracowali, filozofowie nie dumali, olimpijczycy nie dopingowali się, władcy nie podbijali, a bogowie nie zasilali swoich mocy. W Helladzie kończyło się wino, a wojna między bogami zdawała się wisieć na włosku.

Czy upadek jest ostateczny?
Czy bogowie nie mogą powstrzymać klęski?
Czy śmiertelnicy wystąpią przeciw bogom?
I czym na Jowisza ugaszą teraz pragnienie?

Tego dowiecie się na wyimprowizowanym piątym, FINAŁOWYM odcinku serialu CYWILIZACJA.

<<< NA KAŻDYM ODCINKU PRZYPOMINAMY O POPRZEDNICH WYDARZENIACH, więc jeśli jesteś pierwszy raz nie przejmuj się, świat starożytny przyjmie Cię z otwartymi ramionami, a Ty pojmiesz go w lot!:) >>>>

"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa" Arystoteles IV w. p.n.e.
"Najlepsze historie to nie te, które ktoś Ci opowie, a te które ktoś Ci pokaże" Improkrates z Motycza XXI w. n.e.

Hellada i jej starożytna codzienność. Wieczne uczty bogów, zakrapiane dionizje, tłumne olimpiady. Walki gladiatorów, filozofujący filozofowie, egzaminy w gimnazjonach, polityczne sądy na agorach. Spartańskie warunki, syzyfowe prace, sałatka grecka.
Poznajcie codzienne życie i przyziemne problemy bogów oraz nieziemskie losy śmiertelników. Odkryjcie tajemnice mitycznych stworzeń, wstydliwe problemy herosów, walki o przetrwanie wielkich idei filozoficznych.

Czy w koniu trojańskim naprawdę mieści się aż tylu ludzi? Czy na szczycie Olimpu, wśród śniegów i wichrów faktycznie można chodzić półnago? Czy olimpijczycy ze Sparty byli na dopingu? I co do kroćset jest w tej puszce Pandory?

Na te, a może i inne pytania znajdziecie odpowiedź poznając i śledząc losy naszych bohaterów: niesamowitych bogów i jeszcze bardziej niezwykłych śmiertelników. Oni właśnie dają początek... nowej cywilizacji!

---------------------------------------------------
Zapraszamy na najciekawszy serial tego sezonu na improwizowanych deskach Lublina i kraju! Jedyny i niepowtarzalny - drugi odcinek trzeciej już edycji serialu improwizowanego pt. "Cywilizacja".

"Cywilizacja" to pięcioodcinkowy serial improwizowany osadzony w realiach starożytności. Bogowie, śmiertelnicy, filozofowie, mityczne kreatury, miłość, walki i intrygi. Wszystko to w improwizowanej fabule tworzonej na żywo, tu i teraz, z udziałem publiczności.

Dzięki głosowaniu na Facebook'u poznaliśmy głównych bohaterów serialu - bogów, na początku drugiego odcinka publiczność stworzyła kolejnych bohaterów - śmiertelników, a ich losy i historie przeplatane ze sobą będą zmieniać się w zależności od sugestii publiczności na każdym odcinku.


Zapraszamy do improwizowanego świata bogów i ludzi, bezlitosnego miecza i filozoficznej mądrości!

 

// Kiedy:
20-11-2016 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 1. Bogowie
18-12-2016 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 2. Śmiertelnicy mają własne zdanie
22-01-2017 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 3. Gniew bogów
19-02-2017 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 4. Pierwiastek boski
19-03-2017 (niedziela) godz. 18:00 Odcinek 5. Upadek (Wielki Finał)


// Gdzie: Sala Widowiskowa, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
// Bilety:10zł ulgowy /15 zł normalny – do nabycia przed spektaklem od godz. 16:00 (rezerwacje mają pierwszeństwo)
// Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Impro Teatr Bezczelny
Patroni medialni: Radio Lublin, Radio Centrum, Panorama Lubelska